5 dobrých dôvodov, prečo stráviť dovolenku v Bulharsku

dovolenka v Bulharsku

Predstavte si more zaliate slnkom, pláže s trblietavým pieskom, vzduch presýtený omamnou vôňou ruží – a to všetko so štipkou romantiky v starobylých mestách. Vychýrené prímorské letoviská a vynikajúca kuchyňa… A to nie je všetko, prečítajte si zaujímavosti, ktoré Bulharsko sprevádzajú a rozhodne sa ich oplatí vidieť.

Veľa muziky za málo peňazí

Ak si chcete naplánovať lacnú dovolenku, vyskúšajte Bulharsko. Táto krásna a zároveň cenovo dostupná destinácia ponúka niekoľko atraktívnych letovísk – medzi inými Slnečné pobrežie, Zlaté piesky, Nesebar alebo Primorsko. Najväčšie z nich, Slnečné pobrežie, bolo už po štvrtýkrát za sebou vyhlásené za najlacnejšiu plážovú destináciu v Európe. Letecký zájazd do Bulharska kúpite tiež výhodne, stačí si vybrať, o ktorú jeho časť máte záujem.

Romantika, ktorá sa len tak nevidí

Máte dušu rojka? Určite navštívte najromantickejšie prímorské mestečko, ktorého krásu obdivoval už rímsky básnik Ovídius. Scenéria Balčika a jeho okolia s vápencovými útesmi inšpirovala nejedného slávneho umelca. Mestu dominuje biela stavba v orientálnom štýle s minaretom, pútavý letohrádok je súčasťou očarujúcej botanickej záhrady.

Hory v protiklade s morom a plážami

Ak patríte medzi fanúšikov hôr a všetkého, čo k nim patrí, určite si zamilujete aj tie bulharské. K vysokohorskej turistike zvádza mýtmi opradené majestátne pohorie Rila a Pirin či Stara Planina. Každé z nich stojí za návštevu, urobte si počas vašej dovolenky v Bulharsku čas aj na hory, nebudete ľutovať.

 

Ruže ako suvenír krásy

Ruža má upokojujúce a regeneračné účinky a hodí sa pre všetky druhy pleti, obzvlášť pre suchú a citlivú. Vedeli ste, že Bulharsko je spolu s Tureckom najväčším svetovým producentom ružového oleja? Mimochodom, ten je pre výrobcov luxusných parfumov a kozmetiky doslova tekutým zlatom. Väčšina ruží sa pestuje na plantážach v oblasti Kazanlak, prezývanej Ružové údolie.

Slaná vs. sladká voda

Málokde na svete môžete striedať kúpanie v sladkej a slanej vode. V Bulharsku sa to dá, podobne ako mnoho iných aktivít. Pýchou miestnych je prírodná rezervácia Ropotamo, pomenovaná podľa rovnomennej rieky. Rozľahlú pláž tu totiž z jednej strany obklopuje jazero a z druhej more. Stojí za to vidieť ju, čo poviete?