Aké procedúry môžete skúsiť v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach?

Aké procedúry môžete skúsiť v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach?

Sychravé počasie, ktoré je príznačné pre toto obdobie v roku a ktoré panovalo väčšinu tohtoročnej zimy, je súce akurát tak na to, aby človek ochorel. A ešte na to, aby ste urobili niečo pre svoje zdravie a zamierili do kúpeľov.

Vodoliečba a rôzne masáže

Na Slovensku máme množstvo kúpeľov, takže rozhodne si máte z čoho vyberať. My vám odporúčame Zlaté kúpele Turčianske Teplice. Zaujíma vás aké procedúry v nich máte na výber? Presne to vám teraz prezradíme.

Začneme vodoliečbou, pod ktorú spadajú procedúry ako napríklad aromaterapeutický, rašelinový, či bahenný kúpeľ. Vďaka nadpriemerne vysokému obsahu minerálov turčianskej termálnej vody sú procedúry tohto typu vhodné tak pre urýchlenie hojenia po úrazoch, či operáciách ako aj v prípade dlhoročných vnútorných aj vonkajších ochorení.

Samozrejmosťou sú aj rôzne druhy masážnych procedúr na čele s celotelovou klasickou masážou, reflexnou masážou chodidiel alebo rúk, či napríklad masážou na uvoľnenie chrbta.

Samozrejme, Zlaté kúpele ponúkajú oveľa viac druhov masáží, takže ak si potrebujete oddýchnuť a popritom uvoľniť stuhnuté svaly, či stimulovať metabolizmus, ste tu správne.

Termoterapia, či unikátna liečba zlatom

Obľúbenými v kúpeľoch sú aj procedúry spadajúce pod účinnú termoterapiu, čiže rôzne zábaly ako napríklad parafangový, parafínový a rašelinový. Tento typ procedúr je skvelý na zmiernenie bolesti kĺbov, či kostrových svalov.

Ak hľadáte niečo skutočne unikátne, v Turčianskych Tepliciach môžete absolvovať procedúry, pri ktorých pochopíte, prečo sa volajú Zlaté kúpele. Budete totiž môcť na vlastnej koži pocítiť liečivé účinky zlata.

Áno, zlato má blahodárne účinky na vyživenie tkanív a pokožky. Procedúry, v ktorých sa tieto účinky využívajú, sú napríklad zlatá kúra pre krásnu pokožku, antistresová zlatá kúra, či luxusná zlatá maska.

To však nie je všetko. Zlaté kúpele Turčianske Teplice toho ponúkajú oveľa viac. Navštívte ich a nesklamú vás.


  • Zdroj obrázka: Tatyana Soares / Shutterstock.com