3 užitočné rady, ako vidieť v meste čo najviac za krátky čas

bratislava

Veľké, malé mesto – Bratislava. Nekonečné možnosti z nej robia miesto, v ktorom sa ani len sekundu nebudete nudiť a vždy máte čo nové objavovať. Veď predsa Bratislava patrí medzi najľudnatejšie a rozlohou medzi najväčšie mesto na Slovensku.

Ubytovanie v centre mesta

Ak budete mať na pláne postíhať čo najviac atrakcií, ktoré hlavné mesto ponúka, určite zvážte ubytovanie v Bratislave. Napríklad hostel Bratislava, ale aj iné ubytovania, ktoré sú situované v starom meste sú vynikajúcim východiskovým bodom pre vaše potulky. Aj lacné ubytovanie v Bratislave má svoju atmosféru hlavne pre mladšiu generáciu, ktorej až tak nezáleží na luxuse. Niekedy sú lacné ubytovania lepšou alternatívou než drahé prvotriedne hotely.

Naštudujte si mesto

Pred tým ako sa vydáte do mesta, je dobré, ak si naštudujete mapu. Budete mať prehľad, čo sa kde nachádza. Tiež je veľmi dobré, ak si deň dopredu naplánujete, čo by ste chceli vidieť. Môžete si urobiť itinerár, a približne si naplánovať kam by ste chceli ísť a koľko času by ste tam chceli stráviť. Prezretie pamiatok tak bude mať spád a postíhate oveľa viac. Ak ste skôr zástancom moderných technológií, môžete si stiahnuť do mobilu aplikáciu Bratislavy alebo TripAdvisor.

Preprava medzi atrakciami

Nechcete strácať čas prepravou medzi pamiatkami? V hlavnom meste si môžete požičať bicykel, kolobežku alebo napríklad aj skúter. Odvážnejší si môžu v centre mesta požičať segway.