Atmosféra veľkomesta aj dotyk prírody? 4 tipy na jarný výlet po Európe, z ktorých si vyberie každý

Zima síce ešte úplne neskončila, no čoraz dlhšie dni a teplejšie počasie pomaly hlásajú jej ústup. Práve teraz je ten správny čas vopred si naplánovať nezabudnuteľný jarný výlet po Európe.

Či sa už chcete prechodiť horské turistické chodníky, nadýchať sa mestskej atmosféry alebo preskúmať každú zašitú uličku zaujímavých dediniek, Európa vám ponúka množstvo miest, ktoré stoja za to.

Faerské ostrovy, Dánsko

Turizmus na Faerských ostrovoch v poslednej dobe čoraz viac prekvitá, no ostrovy stále ležia v tieni slávnejších dánskych turistických miest. Preto ak na jar netúžite po ničom inom, len celkom vypnúť a utiecť niekam ďaleko od všetkých a všetkého, sú pre vás Faerské ostrovy tou najlepšou destináciou.

Veď kde si oddýchnete lepšie, ako na mieste, kde žije o približne 30-tisíc oviec viac než obyvateľov? Stačí si len zabaliť zopár nepremokavých kúskov, pripraviť sa na premenlivé prímorské počasie, vybaviť si cestovné poistenie a konečne môžete vyraziť na životné dobrodružstvo.

  • Zdroj: pixabay.com

Atény, Grécko

Ak sa chcete vyhnúť masám ľudí a preplneným hotelom, je táto destinácia na jar ako stvorená. Je to mesto nasiaknuté mytológiou, kde vás každá cestička povodí popri pamiatkach, ktoré snáď nemajú konca. Na prvý pohľad betónová džungľa v sebe skrýva kus histórie s osobitným šarmom.

Obrovskou výhodou Atén je, že kultúrne pamiatky, kaviarne, reštaurácie a obchody nájdete v pešej dostupnosti. Mesto je skrátka výbornou destináciou pre chodcov. Myslite však aj na kvalitnú obuv, s ktorou nebude výlet utrpením. Z obľúbených atrakcií rozhodne nevynechajte Akropolis, Múzeum antického umenia Grécka a Kylád, Chrám Dia Olympského či Dionýzovo divadlo. Verte, že si je z čoho vyberať.

  • maxpixel.net

Hallstatt, Rakúsko

Na to, aby ste si užili rozprávkový výlet, nemusíte hneď zháňať letenky do exotických destinácií. Jedna čarovná dedinka sa nachádza priamo u našich západných susedov v Rakúsku. Navyše sa tam pohodlne dostanete aj autom.

Hallstatt ponúka spojenie jazera Hallstätter See s horami Dachstein, vďaka čomu zažijete neopakovateľné scenérie, ktorých sa nebudete vedieť nabažiť. Výhľad na obec a jej okolie umocní vyhliadka Skywalk, ktorá sa týči 350 metrov nad Hallstattom.

Zaujímavosťou je aj Kaplnka sv. Michala, v ktorej sa nachádza viac ako 600 lebiek. Ak pre vás nie je táto mierne morbídna pamiatka veľkým lákadlom, v soľných baniach alebo jaskyniach si rozhodne prídete na svoje.

  • Zdroj: maxpixel.net

Rotterdam, Holandsko

Rotterdam je druhé najväčšie mesto Holandska, v ktorom sa snúbi moderná architektúra s neopakovateľnou atmosférou veľkomesta. Za dobrým jedlom sa oplatí vydať do Markthal. Je to tržnica s neobyčajným dizajnom, kde okrem typického ovocia a zeleniny nájdete aj množstvo „pouličného jedla“ či barov.

Za návštevu stojí aj neprehliadnuteľný most Erasmus, ktorý spája severnú a južnú časť mesta. Pozrite si aj vyhliadkovú vežu Eromast, plávajúci park postavený z plastov, či starý prístav Oude Haven. Rotterdam je aj skvelý východiskový bod k iným zaujímavým mestečkám Holandska. Je len na skok od známeho Amsterdamu, obľúbeného Eindhovenu a prímorského Haagu.