Čo ste o Filipínach nevedeli

o filipínach

Pár zaujímavosti o krajine, ktorá sa skladá z viac ako 7000 ostrovov v juhovýchodnej Ázií a niektoré sú väčšie ako Slovensko. Ak neviete hovoríme o Filipínach. Najznámejšími ostrovmi sú Palawan, Cebu, Bohol. Hlavným mestom Filipín je Manila.

Rum je na Filipínach najpopulárnejším a zároveň najlacnejším alkoholom, ktorý tam môžete zohnať. Práve odtiaľto pochádza aj jeden z najznámejších rumov sveta a to konkrétne Don papa Rum. Filipíny sú bývalou kolóniou Španielska. Prepojenie rumu a Filipín môžeme vidieť aj pri boji proti španielskej nadvláde. Revolucionár Don Papa alebo vlastným menom Papa Isio viedol ľud práve v boji proti španielom.

Po anglicky tam vie v dnešnej dobe už skoro každý. Od malých detí až po 80 ročné babičky sa s vami bez problémov po anglicky porozprávajú. Filipínska kuchyňa ako to v Ázií býva je o ryži.

Gurmánskou pochúťkou ostrova Palawan je balot a tamilok. Balot je embryo kuriatka v uvarenom vajíčku. Tamilok je zase červ, ktorý sa živí listami stromov mangrovy. Práve ostrov Palawan bol viac krát vyhlásený za najkrajšie miesto na svete.

Aj keď je priemerná výška Filipínčana okolo 150 – 160 centimetrov ich najobľúbenejším športom je basketbal. Na každom kroku majú postavené basketbalové ihrisko alebo minimálne basketbalový kôš.