Tradičná dovolenka v Turecku? Skúste to inak

dovolenka v turecku

Turecko si vychutnáva svoju úlohu kontinentálnej univerzity a vzdoruje tradičným zlomovým líniám, pretože spája to najlepšie z Európy a Ázie.

Zatiaľ čo očarujúci kult východu a západu si zachováva svoju jedinečnosť a klasické znaky, Turecko vždy odhaľuje svoju odlišnú identitu. Len málo krajín vám môže ponúknuť takú rozmanitosť, ktorá vás doslova chytí za srdce.

Nespoliehajte sa na klasiku

Každý si chce na svojej dovolenke asi v prvom rade odpočinúť, užiť príjemné chvíle pri mori a nabrať dostatočné množstvo vitamínu D na slnku. Môžete to vyskúšať aj inak. Naplánujte si last minute dovolenku do tejto exotickej krajiny a spoznajte ju z iného pohľadu.

Biblická prehliadka

Apoštol Pavol bol najväčším misionárom kresťanstva, ktorý bol zodpovedný za spísanie viac ako polovice Nového zákona a šírenie evanjelia. Jeho jedinečný itinerár (cestopisný denník) zaznamenáva putovanie cez Malú Áziu, spájajúc pôvodné zjavenia a nádherné pozostatky z veľkých rímskych byzantských miest.

Navštívte jeho rodisko a potom vykročte po stopách putovania zaznamenaného z knihy Skutkov Korinťanov. To všetko sa dá zažiť na prehliadke v nádhernom Turecku.

Pre aktívnych cestovateľov

Turecko nie je len krajinou, ktorá bude vo vás evokovať kultúru a poriadnu dávku histórie. Mestské scenérie a krajiny ako namaľované štetcom uznávaného umelca. Dobrodružstvo tisícich zážitkov, ktoré zažijete pod oslnivou stredomorskou oblohou.

Krajina Cappadokie ponúka akoby kultové ihrisko; teplovzdušný balón, horská cyklistika, horolezectvo. Možnosť preskúmať dva kontinenty na dvoch kolesách v Istanbule, to je Turecko.

Istanbul je zmysluplným mestom trhu a bohato prestretých tanierov, v ktorých môžete spozorovať vplyv celého sveta. Odporúčame vám vychutnať si kulinársky lesk a gurmánsku kuchyňu Turecka, pritom si ale dajte pozor na svoj žalúdok, každému reaguje inak.