Hotel Atlantis the Palm v Dubaji: Čím je toto miesto výnimočné?

hotel_atlantis_the_palm

Hotely – niekedy sú pri výbere dovolenky na samotnom konci kritérií, podľa ktorých sa rozhodujeme, no často nás dokážu očariť dokonca viac ako samotná destinácia. Tomu sa hovorí irónia osudu: keď precestujeme stovky či tisícky kilometrov za vysnívanou lokalitou, aby nás ohromilo miesto, kde sme plánovali iba prespať.

V Dubaji však majú hotely špeciálne miesto, patria medzi špičku na svete – obrazne i doslova. Veď len v rebríčku 8 najvyšších hotelov na svete sa nachádza 6 práve v tejto metropole. Zaujímavé však je, že Hotel Atlantis the Palm medzi ne nepatrí. Čím je teda výnimočný?

Hotel na neuveriteľnom mieste

V Dubaji s obľubou pokorujú prírodné zákony, dôkazom nie je len najvyššia budova na svete, Burj Khalifa vysoká 830 m, ale aj umelo vybudovaný ostrov v tvare palmy. Palm Jumeirah, ako ho miestni volajú, stál neuveriteľných 12 miliárd dolárov – pre lepšiu predstavu, to je približne ročné HDP Malty – a vďaka nemu získal Dubaj takmer 80 km nových pláží. Medzi prvými hotelmi, ktoré tu boli otvorené patrí aj Atlantis the Palm.

veza_burj_khalifa

Hoci sa neradí medzi najvyššie hotely v tejto metropole, rozhodne patrí medzi najväčšie: plocha, na ktorej stojí, zaberá približne 65 futbalových ihrísk. Hostia tu nájdu svoj nový domov vo viac ako 1500 izbách.

A čo cena? Sumy sa výrazne rôznia, užiť si tu luxus môžete aj za 400 eur za noc, zároveň sú však k dispozícii aj rozprávkové izby, v ktorých zaplatíte za noc neuveriteľných 20-tisíc eur.

Ubytovanie pod hladinou

Miro Žbirka spieva vo svojej piesni Atlantída: „Pod hladinou spí kameň s tvárou naveky v nehybnom tieni rias.“ Toto bájne mesto okrem neho inšpirovalo i tento hotel – ako už napovedá samotný názov -, a tak nie je prekvapením, že niektoré izby sú skutočne pod morskou hladinou. Ak hľadáte neuveriteľný zážitok a chcete sa ráno prebudiť s výhľadom na podmorksý svet, Hotel Atlantis the Palm vám to s radosťou splní.

Atlantis_the_Palm

Zaujímavosťou je tiež fakt, že o priania hostí sa tu stará neuveriteľný počet zamestnancov, ktorých je približne 4 500. A keď sme sa ponorili na chvíľu pod vodu, bola by škoda nespomenúť aj obrovský, 17-hektárový zábavný vodný svet, ktorý je súčasťou hotela. Ak hľadáte miesto, kde sa vaše deti dosýtosti vybláznia, práve ste ho našli.

A keď vám po vodných radovánkach vyhladne, môžete sa zasýtiť v jednej z 23 reštaurácií – tri z nich sú dokonca pod taktovkou michelinských šéfkuchárov.

Hotel_Atlantis_the_Palm_restauracia

Noc v hoteli aj za 20-tisíc eur

Pristavili ste sa pri cene 20-tisíc eur za noc a chceli by ste vedieť, čo za ňu dostanete? Absolútne rozprávkový luxus – apartmán s rozlohou viac ako 900 m2, čo je približne rozloha 15 trojizbových bytov, okná od podlahy až po strop, cez ktoré si užijete výhľad na panorámu Dubaja či Arabské more, vlastného komorníka či šéfkuchára, tri spálne, tri kúpeľne alebo aj vlastný výťah so strážnou službou. Hoci Hotel Atlantis the Palm nepatrí medzi najvyššie v Dubaji, úroveň jeho luxusu vás skutočne vystrelí do výšin.

ubytovanie_hotel_atlantis_the_palm

Radi by ste si užili dovolenku v Dubaji a strávili noc práve v hoteli Atlantis the Palm? Navštívte stránku www.dubaj.sk, kde vám pomôžme so splnením tohto sna.