Ideálna destinácia pre dovolenku na Slovensku

ideálna dovolenka na slovensku

Radi by ste si spravili voľno v práci a strávili nejaký čas mimo svojho bydliska? Už sa vám nechce čakať na rozhodnutie ako bude vyzerať druhá pandemická dovolenková sezóna a najradšej by ste už mali rezervovaný nejaký pobyt? Vsaďte na istotu s dovolenkou na Slovensku.

Čo takto vyraziť na chatu?

Ak si predsa len chcete ušetriť dovolenku v práci na prípadnú cestu k moru, ale už by ste naozaj potrebovali aspoň krátky oddych, rezervujte si nejakú peknú chatu na víkend. Na Slovensku je množstvo krásnych destinácií vhodných na víkend v prírode.

Výnimkou nie je ani Liptov. Či už sa chystáte stráviť romantický víkend vo dvojici, hľadáte miesto, kde si môžete užiť kopec zábavy aj s vašimi deťmi alebo potrebujete chatu pre celú partiu, nájsť to pravé ubytovanie nebude na Liptove problém.

Množstvo aktivít pre každého

Ak nechcete celý víkend stráviť len na chate, ale prežiť ho o niečo aktívnejšie, na Liptove nájdete množstvo miest, kde môžete stráviť dovolenkové dni.

Ak vás zaujíma kultúrne dedičstvo, nezabudnite navštíviť Vlkolínec, ktorý je už viac ako štyri desaťročia pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a dokonca ho nájdete aj v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pre milovníkov prírody ponúka Veľká Fatra množstvo turistických chodníkov, z ktorých si vyberú začínajúci aj zdatnejší turisti. Ak vám počas túry alebo pri návrate z nej vyhladne, občerstviť sa môžete v niektorom z množstva salašov, kde môžete ochutnať tradičné domáce špeciality.

Po návrate z turistiky si zaslúžený relax a regeneráciu môžete dopriať v hneď niekoľkých aquaparkoch. Alebo ak máte ešte dostatok energie, môžete sa v nich vyblázniť na rôznych vodných atrakciách.

Liptov skrátka ponúka niečo pre každého a tak bez ohľadu na vaše obľúbené voľnočasové aktivity, stráviť predĺžený víkend (alebo aj dlhšie obdobie) v tomto regióne bude zaručene dobrý nápad.

Zdroj obrázka:

  • Autor: kovop58 / Shutterstock.com