Kam môžete letieť z Košíc, alebo cestovateľské skvosty – Moskva a Petrohrad aj počas Bielych nocí.

Moskva

Dva skvosty, ktoré s nami môžete poznávať pohodlne, zaujímavo a výhodne – s odletom z Košíc, aj počas Bielych nocí

Petrohrad, Peterburg, Leningrad je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete: hrdí sa nádhernými, unikátnymi  chrámami, palácmi, múzeami, kde sa na každom kroku písali dejiny kultúry, umenia a histórie.

V Petrohrade s cestovnou kanceláriou Ferrotour uvidíte počas poznávacieho zájazdu ( aj v termíne počas Bielych nocí ). Zažite tak poznávacie zájazdy letecky z Košíc na vlastnej koži:

Petrodvorec alebo Peterhof nazývaný aj ruský Versailles, vyniká okrem honosne vyzdobeného interiéru aj nádherným parkom s komplexom fontán s pozlátenými sochami antických bohov.

Carskoje Selo alebo Jekaterinburg alebo Katarínsky palác s unikátnou Jantárovou komnatou

Kazaňská katedrála je dominantou Nevského prospektu a má svoj význam ako symbol spojenia pravoslávnej a katolíckej cirkvi, ale je aj oslavou viťazstva generála Kutuzova nad Napoleonom.

Architektonicky výnimočný a známy je Chrám Kristovho vzkriesenia alebo Spasiteľ na krvi. Tento typicky ruský chrám je pamätníkom tragickej smrti cára Alexandra II. a uchváti Vás  aj unikátnymi  mozaikami.

Ermitáž patrí k najväčším a najvzácnejším galériám na svete, a svojimi viac ako 3 mil. exponátmi ponúka komplexný prierez umením jednotlivými storočiami.

Fabergeho múzeum obsahuje obsiahlu zbierku umeleckých predmetov z dielne Petra Faberge. Osobitnú pozornosť pútajú najmä miniatúrne vajíčka zo zlata, ktoré dával svojej manželke vyrobiť cár Alexander každý rok na narodeniny.

Po prehliadke Petrohradu sa presunieme pohodlným vlakom s lôžkovou úpravou do hlavného mesta Ruska – Moskva.

V ruskej metropole Moskva sa turistický ruch sústreďuje najmä v okolí Kremľa a Červeného námestia. Sú to miesta, kde sa usporiadúvajú prehliadky, navštevujú ho zahraničné delegácie, ale aj sobáše mladých Moskovčanov.

Budovy na Červenom námestí sú impozantné – je to Kremeľ, Kazanský chrám, obchodný dom GUM, známy Chrám Vasilija Blaženého. Atrakciou je samozrejme aj Leninovo mauzóleum.

Ďalšou výnimočnou obrazárňou počas zájazdu do Moskvy a Petrohradu je Treťjakovská galéria, ktorú založil mecenáš umenia Treťjak ako zbierku ruských maliarov v 19. Storočí. Pred smrťou ju daroval mestu Moskva s podmienkou, že sa obrazy nebudú rozpredávať.  Cesta do Petrohradu a Mosky patrí medzi top poznávacie zájazdy 2019.

K ďalším pozoruhodnostiam patrí aj moskovské metro, vzhľadom na jeho najstaršie stanice, ktoré vynikajú bohatou výzdobou z čias stalinizmu. Sú tam pozlátené stropy, nástenné maľby a vitráže oslavujúce komunizmus.

Letecké poznávacie zájazdy z Košíc:  Moskva a Petrohrad je do konca marca s First moment zľavou 30%.