Kam sa vybrať, keď budeme môcť bez problémov vycestovať k moru?

dovolenka v zahraničí

Leto sa nezadržateľne blíži a aj napriek tomu, že dlhodobo sme si zatiaľ neužili pekné počasie, čas krátkych nohavíc a plaviek je už za dverami.

Každý, kto sa už nevie dočkať dovolenky niekde pri vode, určite netrpezlivo vyčkáva ako to nakoniec bude s dovolenkami v zahraničí. Môžme však predpokladať, že minimálne v rámci krajín Európskej Únie sa nejaké spoločné pravidlá nastavia a my sa tak možno už onedlho budeme chystať na dovolenku pri mori.

Chorvátsko, overená klasika

Medzi Slovákmi je každoročne veľmi obľúbená dovolenka v Chorvátsku. Veľký podiel na tom má, že nie je problém sa do Chorvátska dostať aj vlastným autom za celkom rozumný čas. A tak sa tam môžu smelo vybrať aj ľudia, ktorí sa obávajú lietania.

Ďalšou výhodou je, že aj s neznalosťou cudzích jazykov sa v Chorvátsku relatívne jednoducho dohovoríte. Naše jazyky si nie sú až tak vzdialené a domáci sú na každoročné masy turistov zo Slovenska naučení a čo to z našich výrazov už pochytili. Takže ak aj rukami-nohami, nejako si isto porozumiete.

V posledných rokoch síce ceny v Chorvátsku rástli, ale stále patrí medzi destinácie, v ktorých sa nebudete zhrozene pozerať, keď vám po bohatej a chutnej večeri prinesú účet.

Alebo skúste niečo nové

Ak sa nebojíte sadnúť si do lietadla a chceli by ste skúsiť aj inú destináciu ako spomínané Chorvátsko a zároveň nechcete utrácať za predražené lokality, vhodnou voľbou bude niektorý z gréckych ostrovov. Ideálnou môže byť letná dovolenka na Rhodose.

Rhodos je štvrtý najväčší z gréckych ostrovov a smelo ho môžeme zaradiť medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie v celej Európe. A môžete si byť istý, že nie je vyhľadávaný len tak pre nič. Vyberte si niektorý z dovolenkových rezortov na tomto ostrove a jeho bohatá história a prírodné krásy vás presvedčia, že množstvo turistov, ktorí už Rhodos navštívili, si vybrali správne.

Zdroj obrázka:

  • Autor: Sunny studio / Shutterstock.com