Kedy treba prezuť zimné pneumatiky za letné?

zimné pneumatiky

Aj vy patríte medzi tých vodičov, ktorí uprednostňujú zimné a letné pneumatiky radšej ako tie celoročné? V tom prípade asi riešite otázku, kedy je najlepšie prezuť zimné pneumatiky za letné? Je už ten správny čas na prezutie alebo máte ešte stále množstvo času na tento úkon? Ak sa aj vy pýtate túto otázku, odpoveď nájdete v tomto článku.

Zimné pneumatiky nie sú do vysokých teplôt!

Už na začiatok treba zdôrazniť, že zimné pneumatiky sú navrhnuté výhradne do chladného zimného počasia, keďže svoje vlastnosti s rastúcou teplotou postupne, ale isto strácajú. So stratou pozitívnych vlastností sa pochopiteľne znižuje bezpečnosť, no okrem toho je spotreba paliva vyššia, ba dokonca sa výrazne zhorší komfort jazdy!

Vedeli ste, že brzdná dráha sa pri vyšších teplotách môže predĺžiť až o neuveriteľných 20%? Akonáhle ukáže teplomer 7 stupňov Celzia a viac, je najvyšší čas na prezutie! Avšak je nutné dodať, že takáto teplota by mala byť dlhodobá. Čiže ak sa na teplomery ukáže len v jeden deň týždni, no počas ďalších dní bude teplota nižšia, prezutie jednoznačne odložte.

Pneumatiky za prijateľnú cenu? Jednoznačne áno!

Letné pneumatiky je teda najideálnejšie „nasadiť“ až vo chvíli, keď sa počasie ustáli, v opačnom prípade môžete dostať šmyk, keďže sa momentálne ranná teplota pohybuje pod nulou. Ak váhate, ktoré z pneumatík by vyhovovali vašim kritériám, jednou z alternatív sú lacné pneumatiky Zeetex, ktoré držia svoj tvar za akýchkoľvek okolností.

Vyznačujú sa mimoriadnou stabilitou, a to bez ohľadu na to, aké je vonku počasie. Dokonale odolávajú nerovným povrchom, sú ekonomické z hľadiska spotreby, a aby toho nebolo málo, ich cena je priam neodolateľná. Ak chcete, aby bola vaša jazda nielen bezpečná, ale predovšetkým komfortná, a teda bola zabezpečená ochrana podvozkovej časti, nezabudnite na elektróny, ktoré sa o všetko podstatné postarajú za vás.

Okrem nádherného dizajnu, ktorý nádherne „oživí“ každý automobil, sú zárukou bezproblémovej jazdy i rýchleho rozbehu!