More si môžete užiť aj na jeseň. Napríklad v Egypte, či Ománe

More si môžete užiť aj na jeseň. Napríklad v Egypte, či Ománe

Nestihli ste počas letných mesiacov absolvovať dovolenku pri mori? A predsa by ste si radi užili ešte tento rok relax na pláži? Vôbec to nemusí byť problém. Veď nie všade je ideálne počasie len v júli, či auguste.

Ak obľubujete šnorchlovanie a potápanie, zamierte do Hurghady

Jednou z takýchto destinácii je aj Egypt. Na dovolenku v Hurghade môžete bez obáv vycestovať aj v septembri, či októbri. Aj v týchto mesiacoch je tu priemerná teplota mora až 27°C a maximálna denná teplota vzduchu neklesne pod 30°C. V novembri je teplota vody stále skvelých 26°C, i keď maximálne denná teplota 27°C môže byť už pre niekoho málo.

Minimálne do októbra si tak v Hurghade budete môcť užiť dostatok tepla na všetky typicky letné aktivity ako relax na pláži s bielym pieskom a kúpanie sa v priezračne modrom mori. Skúsiť môžete aj šnorchlovanie a potápanie, ktoré je v Hurghade extra zážitkom vďaka koralovým útesom s množstvom exotických rýb.

Stále máte čas, v Ománe začína hlavná sezóna až v októbri

Sú však aj dovolenkové destinácie, v ktorých je hlavná turistická sezóna mimo leta. A nie preto, že by počas letných mesiacov bolo neúnosne horúco, ale preto, že je potrebné počkať si na obdobie sucha.

Toto platí aj pre dovolenku v Ománe. Hlavná sezóna tu začína „až“ v októbri. Teploty tu môžete očakávať ešte o niečo vyššie ako v Hurghade. Dokonca aj počas zimných mesiacov je tu priemerná teplota vody 25°C (i keď podobne je na tom aj teplota vzduchu, takže ak si potrpíte na extra teplo, zrejme budete chcieť navštíviť Omán ešte počas jesene).

Omán by sa dal charakterizovať ako turizmom príliš nepoznamenaný brat Spojených Arabských Emirátov. To však neznamená, že by ste tu nezažili úžasnú dovolenku. Práve naopak, atmosféra je tu o to autentickejšia. Omán sa vyznačuje aj tým, že patrí medzi najbezpečnejšie destinácie, takže predsudky o bezpečnosti tejto časti sveta nie sú vždy založené na realite. Krásne pláže lemované datľovými palmami sú samozrejmosťou.


  • Zdroj obrázka: ERainbow / Shutterstock.com