Neviete, kam s deťmi počas jarných prázdnin? Príďte do kúpeľov

wellness luhačovice

Myslíte si, že sa v zime v kúpeľoch nič nedeje? Neplatí to pre Kúpele (Lázně) Luhačovice, kde si môžete za zvýhodnené ceny užívať wellness a liečebné pobyty plné relaxácie. Kým lyžovanie v tejto sezóne vo väčšine nižšie položených stredísk za veľa nestojí, atraktívny wellness a procedúry si môžete dopriať v každom počasí. Navyše, Kúpele Luhačovice vás radi privítajú aj s celou rodinou. Neviete, kam s deťmi počas jarných prázdnin? Príďte do kúpeľov.

MUDr. Eduard Bláha, generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s. k tomu uvádza:

Pre dospelých sme pripravili na február zvýhodnené wellness zážitky v hoteli Alexandria****. Akciové wellness balíčky s názvom FEBRUÁROVÝ WELLNESS sú k dispozícii na 2, 4, 5 alebo 6 nocí. Pobyt na 6 nocí s polpenziou a procedúrami v dvojlôžkovej izbe stojí 420 eur. Pobyt ZIMNÁ RELAXÁCIA v relaxačnom týždni 13. 2. – 27. 2. 2018 zas slúži na načerpanie novej energie a to prvýkrát v novom hoteli Riviera*** za uvádzaciu cenu 224 eur na osobu za 6 nocí. Prípadne môžete využiť našu zvýhodnenú ponuku ZIMNÁ KÚPEĽNÁ DOVOLENKA na pobyty v hoteloch Dům B. Smetanu**** a Jestřabí*** v termíne 11. 2. – 25. 2. 2018. Ak však chcete uľaviť svojim deťom, vyskúšajte si počas jarných prázdnin kúpeľný pobyt pre deti so sprievodom. Príďte k nám od 11. 1. do 18. 3. 2018 aspoň na týždeň v rámci akciového programu JARNÉ PRÁZDNINY. Cena pobytu na 6 nocí pre dieťa začína na sume 204 eur vrátane programu a plnej penzie, cena pre sprievod dieťaťa na sume 198 eur. Naše unikátne prírodné liečivé vody na čele so svetovo preslávenou Vincentkou umožňujú u detí kúpeľnú liečbu chorôb dýchacieho ústrojenstva, chorôb tráviaceho ústrojenstva a kožných chorôb (okrem lupienky). Pobyt v kúpeľoch počas jarných prázdnin je vhodný predovšetkým pre deti žijúce v priemyselných a mestských oblastiach. Deťom sú predpísané po konzultácii s lekárom inhalácie a kúpeľné procedúry. Cieľom pobytu je eliminácia vplyvu smogu pôsobiaceho na detský organizmus a celkové ozdravenie. Rodičia sprevádzajú svoje deti na všetky procedúry. Kúpeľné procedúry sú deťom poskytované v nových, moderne vybavených liečebných centrách v detských liečebniach.

Pobyty s deťmi sa neviažu iba na jarné prázdniny. Klienti sa môžu liečiť ako samoplatcovia po celý rok a nepotrebujú žiadne lekárske odporúčania. V prípade liečebných pobytov na 14 dní a viac poskytujú kúpele cenové zvýhodnenia. Pobyt v Luhačoviciach deťom pomáha, po liečbe sú menej choré a sú im potom lekárom menej predpisovaná antibiotiká.

Pacientom sa po pobyte v Luhačoviciach zníži počet astmatických záchvatov, zníži sa opakovanie zápalov horných ciest dýchacích, priedušiek a pľúc. U chronicky chorých je zima zvlášť vhodná na kúpeľnú liečbu, pretože zvýšenú záťaž v podobe inverzie môžu lepšie prekonať na čistom vzduchu v Luhačoviciach.

luhacovice pre deti

V období, keď sú priemyselné oblasti a priľahlé bydliska zamorené zvýšenými koncentráciami škodlivých emisií v dôsledku inverzie, nájdu deti úľavu v čistom prostredí kúpeľov. Kúpele Luhačovice, a. s., sú jednou z najlepších destinácií na kúpeľnú liečbu dýchacích ciest. Sú situované v čistej oblastí Východnej Moravy, obklopené lesmi a majú k dispozícii jedinečné prírodné minerálne vody na čele s Vincentkou. Inhalácie, pitné kúry a kúpele posilnia imunitný systém malých pacientov a prinesú im psychickú pohodu a fyzickú zdatnosť. Deti od 1,5 roka až do 6 rokov môžu byť liečené v sprievode rodičov.

Zároveň v zime máte väčšie šance dostať sa do kúpeľov než v lete a jesenných mesiacoch, keď je dopyt najvyšší. Vtedy sa nám nedarí uspokojiť všetkých pacientov. Preto opakovane radíme všetkým záujemcom o pobyt v našich kúpeľoch, aby sa ho snažili nasmerovať do zimných mesiacov. V tomto období je viac voľných kapacít a je predpoklad, že bude uspokojený každý pacient. Pri komplexnej kúpeľnej starostlivosti detí je najvýhodnejšie zimné obdobie aj preto, že až do polovice marca sa za vyšší štandard ubytovania neplatia žiadne príplatky,

konštatuje E. Bláha.

masaze v luhacoviciach

Kúpele Luhačovice, a. s., získali v roku 2016 od Európskeho zväzu kúpeľov ako zatiaľ jediná spoločnosť v Českej republike prestížny certifikát za víťazstvo v súťaži ESPA Innovation Awards 2016 za najlepšiu európsku inováciu v oblasti liečebného kúpeľníctva.

Ocenený bol projekt novej balneoprevádzky, v ktorej sú poskytované uhličité kúpele detským pacientom. Cieľom inovácie bolo privedenie prírodného liečivého zdroja priamo do objektu detskej liečebne Miramonti.

Kúpele Luhačovice dbajú aj na to, že mnoho detí má rôzne alergie alebo intoleranciu na určité potraviny. Kúpeľný personál je na to patrične pripravený, pracujú tu aj dve nutričné ​​terapeutky. Deti dostávajú zdravú stravu, ktorá sa im pripravuje podľa špeciálneho jedálnička. Varia tu všetky druhy diét a diétu – bezlepkovú, bezmliečnu, redukčné a ďalšie a dostane ich každý.