Prečo je dovolenka na Kréte výbornou voľbou?

Prečo je dovolenka na Kréte výbornou voľbou?

Tiež sa už túžobne neviete dočkať teplého počasia? Keďže ešte nezačala ani jar, budete si musieť počkať. A čo takto si spríjemniť čakanie aspoň predstavami o vašej tohtoročnej dovolenke? Čo tak tento rok vyraziť do Grécka?

Množstvo nádherných pláží

Samozrejme, pojem dovolenka v Grécku je dosť všeobecný. Veď len ostrovov majú priam nespočetné množstvo. My sa však tentokrát upriamime na ten najväčší z nich. Viete, ktorý to je? No predsa Kréta. Čo na nej zažiť?

Keďže ide v prvom rade o letnú destináciu, na začiatok musíme spomenúť pláže. Tie sú tu priam nekonečné, keďže pobrežie Kréty má viac ako 1 000 kilometrov. Viete, čo to znamená?

No predsa veľké množstvo nádherných pláží, na ktorých si môžete užívať to, čo na letnej dovolenke väčšina ľudí hľadá: slnko a more. Samozrejme, Kréta toho ponúka oveľa viac.

Niečo pre milovníkov histórie, gréckej mytológie aj turistiky

Dovolenka na Kréte je skvelou voľbou aj pre milovníkov histórie. Najznámejšou archeologickou pamiatkou na ostrove je Knóssos. Bolo to stredisko minojskej civilizácie, ktorá sa na Kréte nachádzala v období 2800/2600 – 1100 pred našim letopočtom. Kréta sa preto považuje za kolísku európskej civilizácie.

Ak poznáte grécku mytológiu, určite Knóssos poznáte ako palác, ktorého súčasťou bol Minóov labyrint, v ktorom prebýval mýtický Minótauros, tvor s ľudským telom a býčou hlavou. A áno, na orientáciu v labyrinte bola potrebná Ariadnina niť.

Dôležité miesto má Kréta v gréckej mytológii aj kvôli tomu, že je rodiskom vládcu olympských bohov, Dia. Ten sa podľa gréckej mytológie narodil v jaskyni v pohorí Dikté.

Medzi hlavné turistické atrakcie Kréty patrí aj národný park Samaria. Pochopiteľne, toto ja atrakcia hlavne pre milovníkov turistiky. Pripravte sa však na dlhšiu túru, keďže trvá zhruba 6 – 7 hodín. Ale rozhodne stojí za to.


  • Zdroj obrázka: Georgios Tsichlis / Shutterstock.com