3 tipy ako sa zbaliť v 10 minútach

ako sa rýchlo zbaliť na cestu

1. Vyberte si batožinu vhodnú pre cieľovú destináciu. Ak idete iba za roh, nemusíte vyťahovať mimoriadne veľké cestovné kufre. Opačne to platí, ak smerujete do zahraničia, vtedy budete chcieť viac než len malý ruksak. Pre všestrannosť vyberte stredne veľkú batožinu.

Do 65 litrov je to stále tá správna veľkosť, ktorá je ešte ľahká a môžete batoh zdvihnúť alebo kufor previesť vytiahnutím rukoväte. Je dostatočne malý na to, aby bol použitý ako príručná batožina do lietadla a zároveň dostatočne veľký na to, aby poňal všetky odevy, topánky a toaletné potreby na niekoľko dní. Napríklad aj športové batohy sú niekedy tou správnou voľbou pri rýchlom balení.

2. Vyhnite sa tomu, aby ste pri balení nemuseli hľadať v drogériách miniatúrne toaletné potreby. Namiesto toho použite cestovné fľaše schválené leteckou spoločnosťou s objemom 100 ml. Nie je to len ekologickejšie, ale môžete ich naplniť svojim obľúbeným šampónom, kondicionérom alebo sprchovým gélom. Pobaľte si ich do kozmetickej taštičky, pridajte zubnú kefku, holiaci strojček, či iné potrebné veci a uschovajte ich pod umývadlo. Pred odletom pri balení už chyťte len pripravenú kozmetické tašku a hoďte ju do kufra.

3. Posledné je oblečenie a topánky. Choďte chronologicky. Vstanete a vyzlečiete sa z pyžama a budete sa obliekať – koľko potrebujete spodného prádla? Už viete že máte pyžamo, prádlo na xy dní a vaše ďalšie kroky smerujú do kúpeľne. Znova si prekontrolujte či máte všetko na rannú a večernú hygienu. Následne rozmýšľajte, aký budete mať cez deň program a podľa toho si zbaľte všetko potrebné, od večernej róby až po sadu na cvičenie.

Na záver malé zhrnutie, najskôr si vyberte cestovnú batožinu, či potrebujete cestovný kufor alebo batoh. Potom prichádza na rad, ako dobre máte doma veci usporiadané alebo pripravené dopredu. A v neposlednom rade je to premietnutie si miesta, kam cestujete a aké aktivity tam budete vykonávať.

Ak chcete zostať v poriadku a nestresovať, vytvorte si dopredu kontrolný zoznam dôležitých položiek a držte sa ho pri balení – uložte ho spolu s batožinou alebo s toaletnou súpravou pripravenou na cestovanie. Ready? Steady. GO!