Túžite po dovolenke na krásnom ostrove? Máme pre vás hneď dva

Túžite po dovolenke na krásnom ostrove? Máme pre vás hneď dva

Už ste rozmýšľali nad tým, kam pôjdete budúci rok na dovolenku? Nie, nebojte sa, nemusíte sa ponáhľať do najbližšej cestovky a nejakú dovolenku si rezervovať, žiadne nezvyčajne skoré vypredanie nehrozí (aspoň zatiaľ).

Chcete sa cítiť ako v Karibiku? Nemusíte ani ďaleko letieť

Ale snívať nad letnou dovolenkou, to predsa nezaškodí v akejkoľvek časti roku. Ak nechcete kvôli prebiehajúcej pandémii príliš plánovať, nebojte sa. Zaočkovaných ľudí pribúda a budúcoročnú dovolenkovú sezónu by nemalo nič ohroziť.

Môžete tak pouvažovať napríklad nad dovolenkou na Sardínii. Tomuto druhému najväčšiemu talianskemu ostrovu sa bežne hovorí aj Karibik Stredomoria a kto Sardíniu už navštívil, bude s takýmto pomenovaním bez váhania súhlasiť.

Jemný biely piesok a pozvoľný vstup do mora, to je presne to, čo nájdete aj v tom pravom Karibiku. Ale ak asi vyberiete pre vašu dovolenkovú destináciu Sardíniu, nebudete musieť letieť krížom cez pol sveta. A pochopiteľne vás to vyjde aj lacnejšie.

Aj v prípade, že vás tlačí rozpočet, môžete zažiť dovolenku snov

Nebudeme však klamať, Sardínia okrem toho, že patrí medzi najkrajšie lokality v Európe (alebo je úplne tou najkrajšou), patrí aj medzi tie drahšie. Ak si však chcete užiť dovolenku na peknom ostrove aj v prípade, že máte obmedzenejší rozpočet, skúste pouvažovať nad dovolenkou na Mallorce.

Tento najväčší španielsky ostrov ponúka krásnu prírodu, piesočnaté pláže, teplé more ako stvorené na kúpanie a aj bujarý nočný život pre tých, ktorí sa nechystajú do postele hneď po západe slnka.

A o nič neprídete ani ak hľadáte pokojnú romantickú atmosféru. Krásne historické pamiatky alebo útesy, to všetko vám Mallorca ponúka ako na dlani.

Mallorca je naviac rovnako ako Sardínia veľmi slnečný ostrov a tak nech sa vyberiete do niektorej z týchto destinácii kedykoľvek, počasie budete mať s najväčšou pravdepodobnosťou úchvatne. A o zvyšok sa už postarajú krásy týchto ostrovov.


  • Zdroj obrázka: Branislav_Zvada / Shutterstock.com