Túžite po oddychu a po pevnom zdraví? Nájdete to v Piešťanoch

Túžite po oddychu a po pevnom zdraví? Nájdete to v Piešťanoch

Kúpele sú skvelým príkladom spájania príjemného s užitočným. Nielenže si v nich oddýchnete od každodenných povinností, ale vďaka rôznym procedúram a účinkom termálnej minerálnej vody posilníte svoje zdravie.

Piešťanské kúpele sú známe nielen liečivou vodou, ale aj bahnom

Ak obľubujete takúto formu relaxu a starostlivosti o svoje zdravie, určite vás teší, že práve Slovensko je kúpeľmi priam posiate. Vyberať tak rozhodne máte z čoho. Medzi kúpele, ktoré sú známe nielen u nás, ale prakticky v celom svete, patria aj kúpele v Piešťanoch.

Okrem toho, že tu pochopiteľne vyviera liečivá termálna minerálna voda, sú piešťanské kúpele unikátom hlavne vďaka sírnemu bahnu, ktoré sa tvorí v usadeninách tejto vody. Tieto liečivé zdroje majú vynikajúce výsledky hlavne pri liečbe chorôb pohybového ústrojenstva, či ochorení svalového a kostného systému, dny a reumatických ochorení.

Aj keď svojou „len“ 200-ročnou tradíciou sa nemôžu rovnať s niektorými staršími kúpeľmi u nás, rozhodne v ničom nezaostávajú. V Piešťanoch nájdete množstvo hotelov, ktoré okrem kúpeľných a wellness pobytov ponúkajú aj priestory na organizáciu rôznych udalostí, akými sú svadby, či oslavy a zorganizovať tu môžete aj kongres v Piešťanoch.

Kúpele a história sú ideálnym mixom pre príjemne strávený čas

Prím však pochopiteľne hrajú pobyty. Či už máte záujem o relaxačný pobyt pre seniorov v Piešťanoch, prípadne romantiku vo dvojici, či chcete absolvovať pobyt s deťmi, Piešťany vás nesklamú.

Piešťany však ponúkajú viac, než „len“ kúpele. Históriou mesto priam dýcha. Počet kultúrnych pamiatok na meter štvorcový patrí medzi najväčšie na Slovensku. Architektúra centra mesta vás prenesie do minulosti, kedy bolo všetko noblesnejšie a skvostnejšie.

A ak zatúžite po výlete mimo mesta, ideálne bude pre vás neďaleké pohorie Inovec, či rekreačná oblasť Sĺňava.


  • Zdroj obrázka: Lubos K / Shutterstock.com