Túžite po romantickej dovolenke? Zažite ju na chate!

Túžite po romantickej dovolenke? Zažite ju na chate!

Potrebujete hodiť každodenný život za hlavu a na chvíľu sa utiahnúť do náruče čarovnej prírody niekam, kde budete mať zopár dní priestor úplne vypnúť?

Zakrútiť sa do deky k praskajúcemu kozubu so šálkou čaju alebo pohárom vína, prípadne si sadnúť na terasu pod nebo plné hviezd? Preháňať sa aj s deťmi po lesných cestičkách či vystúpať na kopec a kochať sa pohľadom na majestátnu krásu nášho Slovenska? Ak vás táto predstava láka, poďte s nami na chatu!

Liptov ponúka Tatry ako na dlani

Malebná Slovenská príroda ukrýva mnoho krás. Pri jej objavovaní sa oplatí vybrať si svoje obľúbené miesto, ktoré vám mimoriadne učarovalo, a chceli by ste ho prebádať hlbšie. Oázou pokoja s rozmanitými krásami prírody je napríklad Liptov.

Skvelým nápadom na ubytovanie sú chaty, útulné drevenice, odkiaľ budete môcť obdivovať západy slnka nad majestátnymi štítmi Tatier a prebúdzať sa za spevu vtákov lákajúcich vás von, do prírody.

Ak ste rodina, alebo partia priateľov s deťmi, chata vám poskytne dokonalé útočisko, z ktorého budete môcť každý deň podnikať svoje vysnívané dobrodružstvá. Na skok tak budete mať turistické chodníky vo Vysokých a Nízkych Tatrách, aquaparky, vodné svety, člnkovanie na Liptovskej Mare a všetky reštaurácie a koliby servírujúce znamenitú domácu kuchyňu.

Za povšimnutie v tejto lokalite tiež rozhodne stojí náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina v Chočských vrchoch. Má necelých 18 km a ľahkú náročnosť, preto ho určite zvládnete aj s deťmi. V srdci Kvačianskej doliny na vás budú čakať romantické mlyny a oblazy, vďaka ktorým si budete môcť predstaviť životný štýl našich predkov žijúcich v tejto oblasti v na začiatku 19.storočia.

Vďaka niekoľkým zvieratkám je toto miesto skutočným lákadlom pre deti. Vaše ratolesti tiež určite bude zaujímať návšteva niektorej z početných jaskýň Nízkych Tatier (Demänovská jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, Stanišovská jaskyňa).

Chalúpka pod lesom

Pre mnohých dovolenkárov je drevenica v objatí lesa skutočným balzamom a pohladením pre dušu. Pohodlne sa v nej vyspia aj väčšie rodiny alebo partie priateľov. Moderné chaty na Slovensku dnes už majú k dispozícii všetko potrebné tak, aby ste sa v nich cítili rovnako, ako v pohodlí svojho domova: komfortné postele, modernú kúpeľňu, plne vybavenú kuchynku a veľkorysú obývaciu časť s kozubom.

Niektoré chaty a drevenice na Liptove disponujú aj saunou alebo vírivkou. Samozrejmosťou je upravený pozemok okolo chaty so záhradným grilom alebo ohniskom, altánkom či dokonca malým ihriskom pre deti s preliezkami a pieskoviskom.

Výhodou ubytovania na chate je to, že ste v nej pánmi svojho času. Môžete si naplánovať ako dlho si posedíte pri raňajkách, o koľkej sa vydáte na výlet a kedy si doprajete obedňajšiu siestu bez toho, aby vás ktokoľvek z okolitých izieb rušil, čo sa niekedy stáva v prípade ubytovania vo veľkých hoteloch či penziónoch.

Mnohé chaty stoja neďaleko lyžiarskych vlekov a môžu byť taktiež východiskovým bodom pre rodinnú lyžovačku. V takom prípade určite oceníte v chate lyžiareň, ktorá po zvyšok roka slúži ako miestnosť na odkladanie bicyklov.

Za dobrodružstvom do Tatier

Ak má byť predmetom vašej rodinnej dovolenky najmä turistika, potom bude pre vás možno výhodnejšie ubytovať sa priamo v Tatrách. V prípade, že vás lákajú Vysoké Tatry, je možnosť ubytovať sa na chate naozaj bohatá. Chaty v Tatrách vám tak poskytnú plnohodnotnú dovolenku so všetkými atrakciami v bezprostrednej blízkosti.

Nebudete sa tak musieť prepravovať ďaleko autom a lanovky, turistické chodníky, ligotavé plesá, vodopády aj vrcholy kopcov tak budete mať priamo na dosah ruky. Kým väčšie deti budú cupitať po vlastných, menšie hravo odnesiete v turistickom nosiči.

Po výstupe nezabudnite odmeniť svoje ratolesti napríklad celodenným kúpaním v Bešeňovej či v Tatralandii. Mnohé detské atrakcie sa nachádzajú aj priamo pod štítmi Tatier, napríklad v zime Ľadový dóm na Hrebienku, celoročne Tricklandia v Tatranskej Lomnici alebo Galéria Poliankovo v Tatranskej Polianke.

Na obidve miesta sa môžete doviezť známym červeným tatranským vláčikom. Dokonalou bodkou za vašou poznávacou dovolenkou s deťmi bude prechádzka okolo Štrbského plesa. Mimochodom, aj neďaleká Tatranská Štrba je priam posiata krásnymi, moderne zrekonštruovanými chatami, ktoré pozývajú svojich návštevníkov stráviť tu rodinnú dovolenku v každom ročnom období.

Pokojne sa obráťte na portál Hauzi, kde vám ochotne pomôžu nájsť ubytovanie šité vašim predstavám na mieru. Vy sa už len ubytujete a môžete si začať užívať vytúženú dovolenku.