Výlet do Bešeňovej nemusí byť len o kúpaní

kúpele

Vybrali ste sa na výlet za vodnou zábavou v Bešeňovej? Vaša cesta však nemusí byť len o kúpaní. V Bešeňovej a jej blízkosti môžete nájsť mnoho zaujímavých výletných cieľov a stráviť tak v okolí aj niekoľko dní.

Vodný park Bešeňová

Samozrejme, najväčším lákadlom pre návštevníkov tejto oblasti je vodný raj s dvadsiatimi bazénmi, pätnástimi tobogánmi a ďalšími šmýkačkami. V areáli sa nachádzajú štyri hotely, takže si tam môžete vybaviť ubytovanie. Bešeňová je známa a navštevovaná práve vďaka vodnému parku.

Počas letných mesiacov sa tam každý víkend organizujú zaujímavé podujatia a o návštevníkov sa starajú profesionálni animátori. V zimných mesiacoch zase určite oceníte možnosť kúpať sa vonku v termálnej vode a pritom pozorovať zasnežené okolie.

Bešeňová

Na malý skok do Vlkolínca

Približne 15 km od Bešeňovej sa nachádza významná pamiatka zapísaná do Svetového zoznamu UNESCO. Ide o podhorskú osadu, v ktorej sa zachovali typické zrubové objekty a ešte stále v nej žije pár obyvateľov.

Havránok dýcha históriou

Určite na svojom výlete neobíďte ani najvýznamnejšie archeologické nálezisko na území Slovenska. Múzeum v prírode s názvom Havránok pochádza z obdobia Keltov a vypína sa nad Liptovskou Marou.

Do mesta

Približne dvanásť kilometrov na východ od Bešeňovej sa rozkladá centrum Liptova – mesto Liptovský Mikuláš. V meste si môžete posedieť v nejakej príjemnej reštaurácii či kaviarni alebo si pozrieť niektorú z veľkého množstva pamiatok.

K nim nepochybne patrí Pongrácova kúria, kostol sv. Mikuláša, synagóga, Župný dom či Jezuitský kláštor. Môžete tiež navštíviť napríklad Liptovské múzeum, Liptovskú galériu, Dom fotografie, rodný dom súrodencov Rázusovcov či Múzeum Janka Kráľa.