Vysoké Tatry ponúkajú skvelú lyžovačku, turistiku a omnoho viac

Vysoké Tatry ponúkajú skvelú lyžovačku, turistiku a omnoho viac

Vysoké Tatry sú našou najnavštevovanejšou destináciou. Prakticky počas celého roka tu môžete nájsť nielen slovenských, ale aj zahraničných návštevníkov. Niet sa čomu diviť, Vysoké Tatry toho ponúkajú až až.

V zime sa do Tatier chodí na lyže a v lete na štíty. V oboch prípadoch je to zážitok

Keďže je zimná sezóna, na prvom mieste je samozrejme úžasná lyžovačka v Tatrách. Aj napriek tomu, že naše najväčšie lyžiarske stredisko je v Nízkych Tatrách aj Vysoké Tatry ponúkajú jedinečné zážitky na svahu, či na bežkárskych tratiach.

Akýmsi protipólom k lyžovaniu cez zimu je vysokohorská turistika počas letnej sezóny. Množstvo dobre značených turistických chodníkov je rajom pre každého nadšenca turistiky. Výber je široký aj ak ho obmedzíme len na chodníky otvorené celoročne.

A aj keď lyžovanie a turistika sú dve hlavné tatranské aktivity, rozhodne nie sú jediné.

Vysoké Tatry sú ideálnou destináciou pre rodiny s deťmi aj pre významné udalosti

Častými návštevníkmi Vysokých Tatier sú aj rodiny s deťmi a pre ne sa v Tatrách nájde taktiež dostatok možností na zábavu. Ak sú vaše deti trochu staršie, skvelo sa s nimi zabavíte napríklad na bobovej dráhe v Tatranskej Lomnici.

Malých aj veľkých celkom určite zaujmú aj tatranské múzeá. Jedným z nich je Múzeum TANAPu, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie na Slovensku. Návštevníci sa tu dozvedia informácie o tatranskej prírode a zvieratách.

Obľúbeným je aj Ski múzeum, ktoré vám predstaví históriu lyžovania, korčuľovania, curlingu, sánkovania, či bobovania v Tatrách.

Vysoké Tatry sú vhodné aj pre špeciálne príležitosti. Čo takto napríklad nezabudnuteľná rozlúčka so slobodou práve vo Vysokých Tatrách? Či už v priestrannom apartmáne, alebo na chate, prostredie Vysokých Tatier sa postará o nezabudnuteľnosť tohto dňa.


  • Zdroj obrázka: Peter Kniez / Shutterstock.com