Západné Tatry – zaujímavé miesta, ktoré vám odporúčame navštíviť

Západné Tatry

Západné Tatry žijú tak trochu v tieni Vysokých a Nízkych Tatier, no rodiny, ktoré sa chcú vyhnúť davom turistov počas hlavnej letnej turistickej sezóny a počas lyžiarskej sezóny, uprednostňujú skôr pokojnejšie destinácie ako sú napríklad Západné Tatry. Ak ste ešte neboli v Západných Tatrách, ale chceli by ste to tento rok zmeniť, čo by sme vám odporúčali navštíviť?

Podbanské

Jedná sa o osadu, ktorej časť spadá do Vysokých Tatier a časť patrí obci Pribylina. V Podbanskom nájdete krásne hotely ukryté v lese ďaleko od rušných stredísk Tatier. Ak hľadáte pokoj a chcete si dopriať relaxačné pobyty pre dvoch, vyhľadajte si hotel Pieris a Permon, ktoré sú najznámejšími a zároveň najluxusnejšími hotelmi v Podbanskom.

Ak nechcete bývať v hoteli, môžete si prenajať jednu z mnohých chatiek dostupných práve v tejto osade. To však odporúčame hlavne tým, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo a nevadí im, že nebudú mať luxusné vybavenie kúpeľne.

Tým, čo už niekedy boli v Podbanskom, sa určite vybaví krásny výhľad na národný symbol – Kriváň.

 

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline, v Zuberci a Oravice

Jedná sa o typické múzeum v prírode. V Západných Tatrách nájdete ešte jedno takéto múzeum v prírode. Nachádza sa v Zuberci a dostanete sa doň z Oravíc, kde okrem moderných chát na prenájom máte možnosť oddýchnuť si v termálnych vodách v miestnom aquaparku. Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline je však niečim výnimočné. Nájdeme tu dva vzácne kamenné objekty. Okrem toho tu nájdete typické drevené hospodárske budovy, ale aj drevenice roľníckych a remeselníckych vrstiev.

V areáli vás najviac zaujme goticko-renesančný kaštieľ z obce Parížovce, ktorá bola pri tvorbe vodného diela Liptovská Mara zatopená a ranogotický kostol Panny Márie.

Ak si ale chcete užiť tie najlepšie wellness pobyty pre dvoch, vyberte si skôr hotel Pieris a hotel Permon v Podbanskom.

Ak zavítate aj do osady Oravice nachádzajúcej sa kúsok od poľských hraníc, určite si nenechajte ujsť turistiku do Juráňovej doliny. Ak tam budete v zime, určite si zalyžujte v Skiparku Oravice a následne sa choďte vykúpať do miestneho aquaparku.