Dovolenka v Turecku je v súčasnosti hitom sezóny

dovolenka v Turecku

Krásne pláže, teplé more počas celého dňa a maximálny komfort v poskytovaných službách. To si od dovolenky predstavuje asi každý jeden človek, ktorý chce pár dní v lete stráviť mimo svojho domova. Exkluzívnych destinácií, ktoré týmito podmienkami disponujú je samozrejme veľmi veľa, no my vám prezradíme, prečo by ste sa mali vybrať práve do Turecka.

Od čoho bude závisieť vaše pohodlie

Vecí, ktoré budú ovplyvňovať vaše pohodlie na dovolenke v Turecku je samozrejme viac. Ak zvažujete túto krajinu, mali by ste o nich niekoľko užitočných informácií vedieť.

Vzdialenosť od letiska

Let do Turecka nie je dlhý z Bratislavy je to 2,5 hodiny, no ak si vyberiete hotel, ktorý bude od Antálie (hlavného letiska pre dovolenkujúcich) vzdialený niekoľko kilometrov, môže sa práve cestovanie autobusom podpísať pod predĺženie cesty o ďalšie dve hodiny, a to napríklad pri ceste do Alánye. Čím ďalej, tým to môže byť pre vás únavnejšie. Keď vám dovolenka práve začína, veľký problém to asi robiť nebude, pretože sa jednoducho tešíte a všetko zvládate oveľa lepšie.

Ak cestujete ale aj s deťmi, návrat domov môže byť, nielen pre ne, trocha komplikovanejší, pretože si budete musieť poriadne privstať, aby ste boli na letisku včas. Ak si zvolíte dovolenku priamo v Antályi, napríklad v 30 minút vzdialenom Beleku, od podobných scenárov budete ušetrení.

dovolenkovať v Turecku

Podnebie

To je v tejto krajine a v hlavnej sezóne na dovolenku veľmi vyhovujúce. Pokiaľ vám ale niektorá cestovka ponúkne jednotlivé turecké destinácie, vyberte si dovolenku v Side. Zaručený luxus, hotelových megalomanských komplexov v tejto časti Turecka vás doslova ohromí. A výhodou je samozrejme väčšinou neustále slnečné počasie.

Ak si vyberiete Alányu, ktorá je bližšie k horám a vrchom, môže byť počasie pre vás na nerušenú dovolenku dosť nevyhovujúce. Samozrejme je to len na vašom slobodnom rozhodnutí, pre niekoho iného to môže byť zasa príjemné osvieženie na výlete do historického centra.

Samozrejmosťou je aj pláž, o ktoré sa každý hotelový komplex stará. Tu si dajte pozor, aby bol hotel priamo pri nej, aby ste sa nemuseli voziť autobusom, chodiť cez podchody alebo kráčať za morom pešo.

Samozrejme, že tu musíte rátať aj s vyššou cenou, ale za to pohodlie, komfort a luxus to predsa stojí. Dovolenka v Turecku bude pre vás tou najkrajšou spomienkou, ktorú si uchováte na dlhé roky v pamäti a možno si ju budete chcieť o nejaký čas preto aj zopakovať.