Grand Hotel Kempinski v Tatrách sa stal druhým najlepším konferenčným hotelom v Európe

Grand Hotel Kempinski v Tatrách

Magazín Kongres, ktorý každoročne oceňuje najlepšie hotely v strednej a južnej Európe, udelil Grand Hotelu Kempinski High Tatras druhé miesto v kategórii Resort Meeting Hotels. V prvej trojke sa umiestnili až dva hotely z medzinárodnej siete Kempinski.

V rámci ankety Meeting Star Award 2016, ktorú vyhodnocuje európsky magazín Kongres, bolo ocenených desať najlepších hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú okrem hotelových a reštauračných aj konferenčné služby. V rebríčku sa Grand Hotel Kempinski High Tatras umiestnil na druhom mieste a získal ocenenie Meeting Star.

„Sme veľmi radi, že sme získali výborné hodnotenie za konferenčné a teambuildingové služby, pre ktoré je prostredie Vysokých Tatier priam ideálne,“

povedala o zisku ocenenia Kathrin Noll, generálna riaditeľka Grand Hotela Kempinski High Tatras.

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Medzi troma najlepšími boli ocenené až dva hotely zo siete Kempinski. Na prvej priečke sa umiestnil hotel Regent Porto Montenegro v Čiernej Hore a na treťom mieste Kempinski Palace v Slovinskej Portoroži. Víťazi Meeting Star Award 2016 v jednotlivých kategóriách boli vyberaní na základe hodnotenia cez tzv. mystery shopping.

Členovia poroty navštívili anonymne jednotlivé hotely a bodovo ohodnotili ich konferenčné služby, reštaurácie a celkový servis. Grand Hotel Kempinski High Tatras získal hodnotenie 4.90 boda z 5.0 a hotel Regent Porto Montenegro na prvej priečke 4.91.

Grand Hotel Kempinski

Porota pri finálnom vyhodnotení o Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách napísala, že

„hotel je atraktívnou slovenskou turistickou ikonou, ktorá sa nachádza v malebnej lokalite, kde všetko vyzerá ako z rozprávky.”

Hotel na svojej stránke https://www.kempinski.com/hightatras uvádza v ponuke dve bálové sály v historickom štýle s vysokými stropmi, s výhľadom na Štrbské pleso a tatranské štíty, ktoré poskytuje na konferencie, stretnutia a teambuildingy.

Grand Hotel Kempinski

Magazín Kongres navyše vyhodnotil TOP 10 nových konferenčných a mítingových lokalít v Európe na rok 2017. Vysoké Tatry získali prvé miesto a podľa hodnotenia sú najlepším miestom na pracovné stretnutia a teambuildingy preto, lebo

„hlavné turistické miesta sú v blízkosti horských, lyžiarskych stredísk a scénických turistických trás. Sú priam ideálnou destináciou pre skôr športovo založené skupiny a spoločnosti.“

Hotel Kempinski

V hodnotení zároveň dodávajú odporúčanie

„organizovať podujatia v jarných a jesenných mesiacoch, keď miesta nie sú zaplavené turistami. Zároveň na Slovensku sú ceny výrazne nižšie ako v strednej Európe a Tatry sú len pár hodín jazdy po diaľniciach od hlavných miest strednej Európy.“

Magazín Kogres vyberal najlepšie konferenčné destinácie podľa schopnosti poskytovať vhodnú infraštruktúru pre rôzne podujatia a podľa iných odborných kritérií.