Vychytené cestovné batožiny

cestovné tašky

Niektorí z nás sice už majú tohtoročnú dovolenku za sebou, iní sa však ešte chystajú. Preto je potrebné myslieť, do čoho svoje veci zabalíte. Podľa toho, kam a na jako dlho sa chystáte, by ste mali tiež voliť cestovnú batožinu. Na odpočinkovú dovolenku k moru sa vám bude hodiť skôr odolný škrupinový kufor. Na horských výletoch, pri kempovaní a stanovaní zase oceníte detailne prepracovaný batoh. S mnohými priehradkami, praktický a ergonomicky tvarovaný, aby vám na chrbte dobre sedel, dobre sa vám nosil a bol pohodlný.

Kufre. Škrupinové a textilné

Najčastejšou cestovnou batožinou býva škrupinový alebo textilný kufor na kolieskach. K dostaniu je v rôznych veľkostiach. Vy ich tak môžete využiť na niekoľkodenné eurovíkendy, ale tie najväčšie kufre vám budú stačiť i na niekoľkotýždňovú cestu k moru alebo na poznávanie iných kontinentov. Úplná väčšina modelov je vybavená otočnými kolieskami a vysunovacím madlom pre pohodlnejšiu manipuláciu. Aby boli vaše veci v bezpečí, odporúčajú vám odborníci z Bagalio.cz zabudované TSA zámky, kde si nastavíte číselnú kombináciu a nestaráte sa o prídavné zámky, ktoré sa pri leteckej doprave môžu ľahko zachytiť a kufor poškodiť.

Batohy. Do hôr i na poznávanie ďalekých krajín

Podľa objemu vecí a dľžky pobytu volíte objem batoha. Zvoliť si môžete tiež vnútorné usporiadanie batohov a prístupnosť jednotlivých vreciek i pri zabalenom batohu. Značka Deuter je priekopníkom inovácií a tiež špičkou medzi výrobcami batohov. Ich batohy mají množstvo vychytávok od remienkov na kľúče cez popruhy na cyklohelmu a množstvo ďalších užitočných vecí až po prakticky riešené priehradky. Dôležitým kritériom pri výbere batoha je ergonomické tvarovanie chrbtovej časti, ramenných, prsných a bedrových popruhov. Predsa len naložený batoh niečo váži a čím lepšie je váha rozložená a popruhy pohodlnejšie, tým lepšie sa vám s batohom cestuje.

Cestovné tašky ako alternatíva ku kufrom

Športové cestovné tašky sú praktickejšou alternatívou ku kufrom. Môžete ich prehodiť cez rameno, alebo zvoliť modely na kolieskach. Prehľadne do nich všetko poskladáte. A keď práve nikam necestujete, tašku ľahko zložíte a nezaberá oproti klasickým kufrom toľko miesta. Na vyžehlené prádlo je však naopak vhodnejší škrupinový kufor. Vďaka pevnej konštrukcii drží tvar.

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek cestovnú batožinu, môžete si ju pohodlne vybrať napríklad práve  na Bagalio.cz. Zvolíte si druh, veľkosť, materiál i farbu a jednoducho vyberáte. Pri každom produkte je  detailní popis a keby ste predsa len mali pochybnosti, k dispozícii je vám zákaznícka linka, kde vám radi povedia všetky detaily.