Nízke Tatry ponúkajú množstvo typov ubytovania pre každého

Nízke Tatry ponúkajú množstvo typov ubytovania pre každého

Plánovali ste (na rozdiel od väčšiny) stráviť zaslúženú dovolenku niekde v horách a nie pri mori? A čakali ste pokiaľ letné horúčavy ustúpia, aby sa vám turistické trasy zdolávali o poznanie jednoduchšie?

Letná sezóna sa pomaly, ale isto kráti

V tom prípade je na vašu dovolenku ten správny čas. „Pekelné“ horúčavy už tento rok na Slovensku zrejme čakať nemôžeme a zároveň by ste nemali príliš vyčkávať, aby hory nepokryl sneh, či nezačali platiť sezónne uzávery turistických chodníkov.

Čo najskôr si tak rezervujte napríklad pekné ubytovanie v Nízkych Tatrách a môžete začať plánovať jednotlivé túry. Aj keď v Nízkych Tatrách nedosiahnete také nadmorské výšky ako vo Vysokých Tatrách, taktiež ponúkajú množstvo krásnych túr, počas ktorých si vychutnáte jedinečné výhľady na široké okolie. A možno sa nebudete vedieť rozhodnúť, kam sa vybrať skôr.

Vyberte si také ubytovanie, ktoré dokonale vyhovie vašim potrebám

To isté platí aj pri výbere ideálneho ubytovania, keďže Nízke Tatry vám aj na relatívne malom priestore ponúkajú veľa možností. Najbežnejším typom ubytovania je hotel s mnohými izbami rôznych veľkostí, ktoré vyhovejú tak párom ako aj väčším rodinám.

Samozrejmosťou je samostatná kúpeľňa pre každú izbu. Spoločné priestory ako reštauráciu, či wellness máte v rámci jednej budovy a tak sa nemusíte presúvať po vonku.

Ak cestujete ako väčšia skupina priateľov, či viacero rodín a chcete súkromné ubytovanie pre vašu uzavretú spoločnosť, zaujímať vás budú priestranné apartmány v Jasnej. Môžete si tak rezervovať celý samostatne stojaci apartmánový dom, ktorý vám ponúkne dostatočné miesto na spanie, viacero kúpeľní a aj vlastnú kuchyňu s jedálňou, či obývaciu izbu.

V prípade, že plánujete celé dni tráviť v prírode a ubytovanie chcete len kvôli tomu, aby ste sa mali kde vyspať, môžete ušetriť tým, že sa ubytujete v hosteli, ktorý vám ponúkne nemenej pohodlné spanie a spoločnú kúpeľňu a toalety.

A v prípade, že hľadáte nejaké jedinečné ubytovanie ako stvorené sú pre vás štýlové a minimalistické chatky umiestnené priamo v lese.


  • Zdroj obrázka: Sarka_Svobodova_Photo / Shutterstock.com