Počas pobytu na Liptove sa nudiť rozhodne nebudete

Počas pobytu na Liptove sa nudiť rozhodne nebudete

Konečne je tu jar! A nielen „teoreticky“. Príchod jari sa prejavuje aj na počasí, ktoré je čím ďalej slnečnejšie a teplejšie. Vďaka tomu sa nám otvára čoraz viac možností trávenia voľného času. Otázkou zostáva, kam vyraziť?

Liptov očarí každého

Čo sa cestovného ruchu týka, jedným z najobľúbenejších regiónov na Slovensku je Liptov. A to právom. Rozhodne totiž patrí aj medzi najzaujímavejšie regióny, ktoré u nás máme. Možností pekného ubytovania na Liptove je veľa a mať čo robiť budete aj mimo hotela.

Na svoje si tak prídu partie priateľov, zamilované páriky aj rodiny s deťmi. Pre všetkých je na Liptove vhodné ubytovanie a množstvo rôznych aktivít a atrakcií.

Medzi najväčšie lákadlá (minimálne pre turistov) patria Západné a Nízke Tatry. Pozornosť si však zaslúžia nielen hory na Liptove, ale aj vodná priehrada Liptovská Mara. Tá taktiež patrí medzi jednoznačné dominanty regiónu.

Množstvo zábavy pre malých aj veľkých

Páry sa budú určite zaujímať o romantické wellness pobyty pre dvoch. Aj takýto pobyt si môžete na Liptove užiť, dokonca aj v horskom prostredí. No povedzte, je niečo lepšie pre regeneráciu tela a mysle ako oddych v saune s výhľadom na hory? Nám nič lepšie nenapadá.

Ak chcete toho vidieť čo najviac, môžete „precestovať“ celé Slovensko a pritom byť stále na Liptove. Ako je to možné? V Liptovskom Jáne sa nachádza Park Mini Slovensko.

Je to park miniatúr, v ktorom nájdete miniatúry rôznych kultúrnych pamiatok z celého Slovenska. Tešiť sa môžete napríklad na zmenšenú verziu Bojnického zámku, hradu Strečno, či Černohorskej železnice aj s vláčikmi.

To však zďaleka nie je všetko. Na Liptove nájdete hneď niekoľko aquaparkov, viacero možností splavovania, motokárovú dráhu a rôzne iné atrakcie, ktoré zaujmú všetky vekové kategórie s rôznymi záujmami.


  • Zdroj obrázka: Losonsky / Shutterstock.com